Czy trudno uzyskać przepustkę ze szpitala?

gru 30

Czy trudno uzyskać przepustkę ze szpitala?

Z pewnością przepustka ze szpitala dla bardzo wielu osób jest niezwykle istotną kwestią. Wszak dla pacjentów chorych przewlekle, którzy muszą spędzać w szpitalu całe długie tygodnie, przepustka ze szpitala jest praktycznie jedyną okazją na to by zobaczyć się z bliskimi. Na pewno otrzymanie choćby przepustki na święta jest dla takich osób priorytetem, tak samo zresztą dla rodziny. Czy zatem trudno jest dostać przepustkę ze szpitala? Otóż nowe reguły prawne sprawiły iż niestety tak, bowiem szpitalom ani na jotę nie opłaca się puszczać swoich pacjentów na przepustki. Przykładowo bowiem gdy pacjenta nie ma w szpitalu i jest na przepustce za jego łóżko niejako nie płaci NFZ, a więc szpital ponosi w tym momencie straty. Przy dużej ilości przepustek te finansowe są naprawdę duże, a przecież chyba nie trzeba będzie nikogo specjalnie długo przekonywać iż bynajmniej sytuacja w Polskich szpitalach nie jest różowa. Jednocześnie trzeba powiedzieć iż jakby tego było mało choć w praktyce pacjent jest niewiadomo gdzie, u rodziny w niewiadomo jakich warunkach, to jeśli tylko coś mu się stanie prawną odpowiedzialność będzie ponosił szpital i będzie musiał wypłacać często bardzo poważne sumy na odszkodowanie.